SECUREW2 programını indirdikten sonra çift tıklayarak kurulumu başlatın. Kurarken hazır gelen ayarlarda bir değişiklik yapmadan ilerleyerek kurulumu tamamlayın. Bilgisayarın yeniden başlatılmasını isteyecek. 

Yeniden başlattıktan sonra aşağıdaki ayarları yaparak devam edin. Kablosuz ağ bağlantıları penceresini açın. Bu pencerede sol taraftaki 'ilgili görevler'kısmındaki 'Gelişmiş ayarları değiştir' linkine tıklayın.


Kablosuz ağ bağlantısı özellikleri penceresi açılacak. Bu penceredeki sekmelerden 'Kablosuz Ağlar' sekmesine tıklayın. Kablosuz Ağlar sekmesi aşağıdaki resimde göründüğü gibidir. 'Ekle' butonuna tıklayın.

 

Kablosuz ağ ekleme penceresi açılacak. 'İlişkilendirme' sekmesinde;

resimdeki gibi doldurup, yukarıdaki 'Kimlik Doğrulama' sekmesini tıklayın. 

'Kimlik Doğrulama' sekmesinde, EAP türü : SecureW2 EAP-TTLS seçin. Aşağıdaki iki kutu seçili olmayacak. Sonra 'Özellikler' butonuna tıklayın.


SecureW2 Configuration penceresi açıldığında 'Yapılandır' butonuna tıklayın.

'Bağlantı' sekmesi resimdeki gibi ayarlanacak.


'Sertifikalar' sekmesi resimdeki gibi ayarlanacak.

'Doğrulama' sekmesinde ilk kutuda 'PAP' seçilecek.

 

'Kullanıcı Hesabı' sekmesinde eğer her seferinde şifre sorulmasın istiyorsanız mail adresinizi ve şifrenizi yazın. Örneğin,

  • Akademik ve İdari Personel İçin:  isimsoyisim@harran.edu.tr,

'Tamam' butonuna basın, tekrar 'Tamam' butonuna basıp diğer pencereyi de kapatın. Diğer iki pencereyi de 'Tamam' butonlarından kapatın. Bundan sonra Kablosuz ağlarda eduroam'a tıklayarak girebilirsiniz.