Eduroam, (Educational roaming - eğitim dolaşımı) olarak bilinen ve dünyadaki akademik kuruluşlarının üye olduğu  bir ağ altyapısıdır.     
Akademik kuruluşlardaki öğrenci ve araştırmacılara başka kuruma gittiklerinde ek ayar yapmadan internete bağlanma imkanı sunan Eduroam ağı, ulusal ve uluslararası alanda geniş kapsama alanı, güçlü şifreleme sistemiyle bilişim dünyasının olmazsa olmazı haline gelmiştir.  Kullanıcılara mobil cihazlardan sorunsuz ve hızlı şekilde kablosuz internete bağlanma imkanı veren Eduroam ağına geçiş süreci üniversitemizde devam etmektedir.
Üniversitemizde kullanılan “Kampüs Wifi” ağı aşamalı olarak devre dışı bırakılacak olup öğrencilerimiz ve personellerimiz kablosuz ağa sadece Eduroam üzerinden bağlanabilecektir. Misafir kullanıcılar, geldikleri kurumdan temin ettiği kullanıcı bilgileriyle Eduroam ağına bağlanabilecek olup üniversitemiz tarafından misafir kullanıcılara ayrıca bir hesap açılması mümkün olmayacaktır.
Ülkemizde TÜBİTAK Ulakbim tarafından sunulan Eduroam hizmetiyle ilgili detaylı bilgilendirme ilerleyen günlerde üniversitemizin ana sayfasından yapılacaktır.
 
Üniversitemizle ilgili detaylı eduroam bilgilendirmesi için: https://eduroam.harran.edu.tr/  
Eduroamla ilgili sorularınız için kurumsal e-posta adresimiz: bim@harran.edu.tr
Ülkemizdeki detaylı eduroam ağı bilgisi için: http://www.eduroam.org.tr/index.php